Podlahové kúrenie ponúka rozloženie teploty v miestnosti prakticky totožné s ideálnym priebehom : najteplejšia je podlaha, miestnosť je rovnomerne vyhriata a pod stropom priestor pomaly chladne. Oproti tomu klasické radiatorové kúrenie nezaisťuje dostatočný teplotný komfort v oblasti podlahy, teplo sa naopak koncentruje pod stropom.

Podlahové kúrenie odporúčame inštalovať na systémovú dosku ( NOPOVÝ SYSTÉM ) s parozábranou a cez plavákové rozdelovače s termostatickým ventilom pre každý vykurovaný okruh, čo má za následok vyššiu cenu, ale aj vyššiu pridanú hodnotu. V prípade podlahového kúrenia doporučujeme výhradne ekvitermickú reguláciu. V posledných rokoch preferujeme systém SPONKOVÝ ( TACKER systém ) na rastrovaný expandovaný polystyrén od výrobcu UPONOR, lacné technické riešenia inštalácií podlahového rozvodu na KARI rohož uchytávaním do sponiek neponúkame.

Uponor je globálna spoločnosť so sídlom vo Fínsku, ktorá pôsobí hlavne v Európe a v Severnej Amerike. Pôsobí v 30 krajinách a má 9 výrobných závodov v 5 krajinách: Fínsko, Švédsko, Nemecko, Španielsko a USA. Zamestnáva približne 4100 zamestnancov. Svetová jednotka v oblasti rozvodov vody a vykurovania podľa obratu za rok 2016.